13 stycznia 2018 12:19 | Aktualności

Jestem bezpieczny w domu, szkole i na ulicy

Wszyscy wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo i dlatego też, aby przypomnieć wszystkim najważniejsze zasady bezpieczeństwa tuż przed feriami 11 grudnia w naszej szkole został przeprowadzony konkurs  „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na ulicy”.

Uczniowie zmagali się z odpowiedzią na pytania dotyczące właściwych zachowań w przypadku zagrożeń, z także zaprezentowali kolejne kroki w prawidłowym udzielaniu pierwszej pomocy. Wszystkie drużyny walczyły ze sobą prezentując wysoki poziom swoich umiejętności i wiadomości na temat bezpieczeństwa.
Ostatecznie w kat. Klas 0 – III wygrała klasa II, a w kat. Klas IV – VII wygrała klasa VII. Gratulujemy J

Skład drużyn:

Klasa 0: Amelka Kłys, Igor Dzierżawski oraz Martynka Macała

Klasa I: Dominik Michalski, Malwinka Olejnik oraz Kacper Szwayłyk

Klasa II: Amelka Adameczek, Wiktoria Szymańska, Nikola Salamon

Klasa III: Peweł Stefański, Maja Adamek, Igor Zieliński

Klasa IV: Zosia Michalska, Julia Kłys i Julianna Zielińska

Klasa V: Paweł Wolski, Michał Ługowski, Kamil Soszyński

Klasa VI: Łukasz Szafranek, Jakub Dzierżawski, Ksawier Krawczyk

Klasa VII: Damian Kłys, Maciej Nowak, Grzegorz Szafran

Tego również dnia uczniowie klas 0 – III obejrzeli spektakl  „Królewna z drewna” z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi.
„Królewna z drewna” to barwna, wierszowana bajka w rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie. Opowiada ona o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała. Zło czyha wszędzie – ze strony natury, ale i ludzi – bandy korników i bezwzględnych drwali. Dlatego Sosenka musi podejmować trudne decyzje i niezwykle szybko dorosnąć.
Spektakl poza walorami muzycznymi i plastycznymi –pięknymi, animowanymi lalkami – pełni rolę edukacyjną, ucząc gatunków drzew oraz zachęcającą do obcowania z przyrodą.