23 czerwca 2018 11:38 | Aktualności

I znowu są wakacje!!!!

Kolejny rok szkolny za nami. 22 czerwca 2018 roku apel uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęliśmy od obejrzenia zabawnego przedstawienia uczniów klas IV – VIII pt. „Dzień z życia ucznia” przygotowanego przez panie: mgr Magdalenę Sawicką oraz mgr Ewę Kulczyk. Mieliśmy okazję zobaczyć jak ciążki jest los ucznia.Śmiech

Po krótkiej przerwie, głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Ziółkowska, aby podsumować 10 miesięcy ciężkiej pracy.

Rok szkolny 2017/2018 obfitował w liczne sukcesy uczniów w konkursach i zawodach szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych i wojewódzkich, a uzyskanie czołowych miejsc oraz wyróżnień w 50 konkursach wskazują na ciągły rozwój umiejętności naszych uczniów i potężny zasób ich wiedzy.

Pani Marta Wilczańska - kierownik ZEAS-u w Nowogardzie przyznała tytuł  „Młody Talent Ziemi Nowogardzkiej” oraz stypendium dla uczennicy Amelii Michalskiej za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz wysokie osiągnięcia w konkursach.

Na szczególną uwagę zasługują również uczniowie najbardziej wyróżniający się w szkole,  którzy zostali uhonorowani stypendium naukowym ufundowanym przez Pana Euzebiusza Adamskiego. Są to uczniowie: Julia Kłys, Julianna Zielińska, Aleksandra Stefańska, Amelia Michalska oraz Damian Kłys. Średnia ich ocen wyniosła 5,0 lub wyżej oraz wzorowe zachowanie.

Serdecznie dziękujemy Panu Euzebiuszowi Adamskiemu za ufundowanie w.w stypendium, które jest prawdziwym gestem przyjaźni dla naszej szkoły i motywuje uczniów do osiągania wysokich wyników w nauce.

Następnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych dla najlepszych uczniów w poszczególnych klasach.

Wręczone zostały również dyplomy i tytuły w kategoriach innych niż uzyskane średnie ocen:

Order Najsympatyczniejszego ucznia dla Igora Zielińskiego, Aleksandry Stefańskiej oraz  Rafała Pietruczyka.

Mistrzem pracowitości roku 2017/2018 została cała klasa VI.  która znacznie poprawiła średnią ocen.

Dyplom za 100% frekwencję otrzymała Oliwia Macała, która nie opuściła ani jednej godziny lekcyjnej.

Puchar przechodni oraz dyplom za Najwyższa Frekwencja w Szkole 93,75% uzyskała klasa IV.

Pani mgr Bożena Piotrowska wręczyła nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy w sposób wyróżniający się zbierali baterie dla Celowego Związku Gmin RXXI. Pierwsze miejsce uzyskał Maciej Pietruczyk, który zebrał 2220 baterii,  II miejsce  - Rafał Pietruczyk- 1102 baterie oraz III miejsce - Ksawier Krawczyk- 703 baterie. W tej zbiórce na 27 gmin uzyskaliśmy II miejsce. Udział wzięło 20 uczniów naszej szkoły.

Jak co roku nasza szkoła aktywnie uczestniczy w charytatywnej zbiórce nakrętek na wózek inwalidzki dla stowarzyszenia „Serduszko” w Nowogardzie. Najwięcej nakrętek zebrała Maja Adamek.

Podczas apelu były również momenty wzruszeń, podczas których pożegnaliśmy panią mgr Anitę Piotrowską, życząc jej z głębi serca szczęścia, zapału i uporu w realizacji swoich marzeń i planów życiowych.

Pani Dyrektor wręczyła także podziękowania dla rodziców i przyjaciół szkoły, za wsparcie, owocną  współpracę i zaangażowanie w życie szkoły.

Zwieńczeniem uroczystości były życzenia, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku!!!